Květen 2009

The Lord of the Rings Symphony

29. května 2009 v 18:33 | Caddy |  Pán prstenů
Takže... Já vím, že už o tom psala článek Clarett, ale já jsem si ho ještě nepřečetla, takže vám napíšu asi to samé, ale svými slovy a se svými pocity... Asi to bude podrobné, ale musím vám to popsat!!!

Asi ve čtyři hodiny jsme od nás vyrazili do Prahy autobusem. Cesta probíhala dobře až na to, že dost pršelo, ale to se dalo přežít. Konečně jsme byli u Kongres. centra. Nevěděli jsme, kterým vchodem vejít dovnitř, protože jich tam bylo aspoň 10. V každém vchodu byli asi 2 policisté a pořád na nás koukali, protože jsme to Kongresové centrum obcházeli asi dvakrát :-)
Byli jsme tam dost brzy a sraz s holkama z blogu jsme si domlouvali až na půl šesté, takže jsme se domluvili s Ynkou, že se sejdeme už dříve. Sedli jsme si s ní, její sestrou a našimi rodiči do jedné hezké kavárny Melodie, kde jsme si objednali a pak nás čekalo jen spoustu krásného času plného povídání :-)
Obě holky (Ynka i Justýnka) jsou moc moc moc milé a sympatické, takže jsem hrozně ráda, že jsme se mohli seznámit!!!
Pak přišla i Halfirien se svojí kamarádkou. Takže jsme strávili asi 2 nebo 3 hodiny povídáním, ale pořád jsme měli o čem si povídat, takže to bylo moc příjemné. V půl osmé jsme se rozloučili a šli jsme najít svoje místa.
Když jsme vešli do sálu, nemohla jsem popadnout dech!!! Byl tak obrovský a tak krásný, že mi došla slova!!! Usadili jsme se v těch pohodlných křeslech, a protože jsme seděli ve 12. řade, báječně jsme viděli.
Nedokážu vám popsat ty pocity, kdy jsem zaslechla první tóny, nebo když jsem spatřila první obrázek na promítacím plátnu... Byla to skutečná nádhera... V první části přišel i s derigentem Marcusem Huberem (mimochodem byl moc milý a hodný a povzbuzoval hráče) malý asi 8 letý kluk, který tam zpíval sóla (např. In dreams). Měl úžasný hlas a bylo to strašně dojemné!!!

Pak byla přestávka, o které jsme šli obhlédnout noty hudebníků :-) a o které jsme si dali lembas, který nám přivezla Justýnka (sama ho pekla a byl úžasný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Po přestávce byla druhá část a přišla místo toho kluka Ann de Renais!!!!!!!!!!!!!!!! To je ta světoznámá sopranistka, co zpívala v Pánu Prstenů!!! Je strašně krásná a milá a sympatická!!!
A ten hlas!!! Byl to strašně silný zážitek a nikdy na to nezapomenu!!!
Po koncertě jsme tleskali jak nejvíce jsme mohli!!! Opravdu jsem takhle nikdy netleskala a tleskat nebudu!!!
Hned ještě jak ostatní tleskali, šly jsme s Clarett k Ann, která tam stála na konci sálu. Byly jsme první, kdo k ní přišel a nejenže jsme získaly autogram, také jsme se s ní vyfotily a také jsme si s ní moc pěkně popovídaly :-) Samozřejmě anglicky, takže mluvila hlavně Clarett =D

Také jsme si vzali autogram toho kluka, co zpíval v 1. části. Měl strašnou radost, zvlášť když jsme mu jeho zpěv tak chválily :-) Byly jsme s Clarett jediné, kdo získal jeho podpis, protože on pak odešel...

Bylo to skvělé, nikdy na to nezapomenu!!! Ty pocity!!! Opravdu nevím, jak to mám popsat...

Jo, ještě bych vám sem dala nějaké fotky těch podpisů nebo toho úžasného programu, alu už to tam dala Clarett, tak by to bylo zbytečné :-(

Tak se mějte krásně :-)

Ach jo, co mám pořád dělat?

27. května 2009 v 16:43 Narozeniny slavných
Opravdu už nevím... Opět ten samý článek jako několik předtím... Opět narozeniny... Ale co mám dělat, když je to hezec z Pána prstenů a já vám o tom chci říct? No nic...
Tak dobře, už půjdu k věci: dnes slaví Christopher Lee. A věk? Nebudete tomu věřit, protože i já jsem měla co dělat s tím, abych se s tím vypořádala, ale už mu je neskutečných 87 let!!!!!!!!!!!!!!
Ty jo, blíží se k devadesátce a pořád je to šikovný herec a na takové stáří rozhodně nevypadá... Takže mu přeji ještě hodně elánu do života!!!
Jo, a ještě něco dalšího neskutečného - LotRS už je zítra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nemůžu tomu uvěřit!!! Já se dostanu na Symfonii Pána prstenů!!!

Další narozeniny

26. května 2009 v 18:34 Narozeniny slavných
No, sice tato herečka není z Pána prstenů, ale stejně patří mezi mé oblíbené... Dnes - 26.5., slaví své 43. narozeniny Helena Bonham Carter!!! Pokud vám to jméno nic neříká, trochu vám to přiblížím, hrála např. v Harry Potterovi Bellatrix Lestrangeovou, nebo v Karlíkovi a Továrně na čokoládu tu maminku Karlíka - paní Becketovou.
Takže, přeju vše nejlepší!!!
A jedna fotka mojí milé Bellatrix:
P.S. Moc se vám omlouvám, že nepřibývají pořádné články, ale nemám moc času a hlavně nápadů a ty narozeniny jsou takové jednoduché... Jednoduché je vám o nich dát zprávu :-)

Kulatiny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

25. května 2009 v 14:51 Narozeniny slavných
Wow!!! Opravdu nemám slov!!! Představte si, dneska slaví IAN McKELLEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Slaví kulatiny - 70.
Jsem tak ráda, že mu můžu spolu s ostatními poblahopřát!!! Všechno nejlepší, hodně tak báječných rolí jako byl Gandalf a hodně přátel, protože ti jsou důležití...
Ještě fotky (jak je mým zvykem):
Na všech fotkách má takový chápající, ochotný, moudrý a starostlivý výraz... Gandalf patří mezi mé nejoblíbenější postavy...

Ufffffffffffffffffffffffffffffff!!!

20. května 2009 v 20:36 O mně a o blogu
Ufff, tak to mám za sebou... Ale začnu od začátku. Hraju na altovou flétnu a chodím hrát do takového souboru, kde hraje více nástrojů. Právě v pondělí jsme měli vystoupení u nás v "Zapadákově", které jsme totálně zkazili, protože jedna kytara s námi vůbec necvičila a ztratila rytmus. A pak jsme měli ještě jedno vystoupení ve větším městě. Když jsme poslouchali hráče před námi, zůstali jsme stát s otevřenými pusami. Všichni to uměli, dokonce jedna malá holčička (1. třída) hrála naprosto skvěle na klavír. Všichni jsme byli strašně nervózní, protože se naše číslo blížilo. Jenže aby toho nebylo málo - jedné holce přestal hrát klarinet a jedna holka, která měla se mnou hrát 1. hlas, vůbec nepřišla. Byla jsem rozklepaná jak nevím co a pořád jsem jí vyhlížela. Jenže to už nás volali, že jsme na řadě. No, nebudu vám to líčit celé, prostě jsme to zvládli a já jsem před chvílí přijela z koncertu, takže už jsem v pohodě. Ale ten 1. hlas jsem musela zvládnout sama a bylo to strašný... Už nikdy nechci takovýhle napětí zažít!!!
Jsem strašně unavená a vyčerpaná, takže si už půjdu lehnout (samozřejmě ještě pár úkolů :-()
Tak se mějte krásně a dobrou noc :-)

Už vás to nebaví, co?

17. května 2009 v 15:33 Narozeniny slavných
Ale já za to opravdu nemůžu. Nemůžu za to, že všichni známí herci nebo zpěváci z LotRa mají narozeniny v jednom období... Ale je to tak, a tak vám o tom prostě musím dát zprávu. Ano, další narozeniny. Tentokrát je to ENYA!!! No, neříkejte, že kdybyste věděli, že má narozeniny, tak byste o tom nikomu neřekli. Myslím, že byste se taky chtěli o tu radost podělit i s někým jiným...
No, tak dost řečí, konečně taky trochu k tématu. Je jí dnes 48. Není nejmladší, ale rozhodně na to nevypadá. Moc jí to sluší a zpívá nádherně!!!
Tak jako u Emiliany, i sem dám nějaké fotky :-)
A tady je ještě video strašně krásné písničky :-)Wow!!!!!!!!!!

16. května 2009 v 15:15 Narozeniny slavných
No, co jiného se na to dá říct??? Už vás to možná otravuje, ale copak se na to dá zapomenout??? Tak dobře, nebudu vás déle napínat: Dnes (16. 05.) slaví své 32. narozeniny naše milá Islanďanka Emiliana Torrini!!! Je mladá, že? A je sympatická a milá a zpívá nádherně.
Tak tedy přeji všechno nejlepší!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak ještě pár fotek :-)
Tak ahojte :-)

Huráááááááááááááááááááááááááááááá!!!

14. května 2009 v 16:54 Narozeniny slavných
Hurááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!
Blahopřejeme, ti CATE BLANCHETT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Opravdu, dneska má své kulaté 40. narozeniny Cate Blanchett, představitelka GALADRIEL. Všechno nejlepší a hodně štěstí, Cate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cate je moc milá, sympatická a krásná...

Hobiti skutečně žili????????????????????????

7. května 2009 v 13:43 Různé
No, já opravdu nevím, prostě jsem to jen našla na Seznamu. Tady vám dám ODKAZ a přečtěte si to, je tam i zmínka o Tolkienovi a Pánu prstenů (i když jen asi dva řádky :-D)

Nebyli tak vyspělí jako ti Tolkienovi Hobiti a nebyli tak krásní a milí, ale přesto :-)

Tenhle článek je krátkej, ale zrovna nemám moc času, takže jsem tu jen na skok :--)

Vaše CADDY

Očima hněvu nebo očima lásky???

5. května 2009 v 16:19 Různé
Já vím, divný nadpis... Ale to jsem zase včera před spaním přemýšlela a něco mě napadlo... Takový zamyšlení...
S mojí kamarádkou jsem se ještě nikdy nepohádala, ale občas mě na ní něco vadí... Nějak mě třeba naštve. Naplní mě jakási zloba, nic se mi nelíbí. A padne na mě strašná tíha... To se koukám na svět očima hněvu.
Nikdy se ale nevydržím zlobit dlouho... Odpustím jí a zase se sní směju, bavím o všem možném... A koukám se na svět očima lásky - nic mi nevadí, všechno se mi líbí...
Proto je určitě lepší se dívat na všechno očima lásky.

A co vy? taky to tak někdy cítíte???

Už zase... Norazeniny!!!

5. května 2009 v 15:22 Narozeniny slavných
Doufám, že vám nevadí, že sem pořád píšu, že má někdo narozeniny... Ale vážně, copak bych mohla zapomenout oznámit vám narozeniny někoho z Pána prstenů??? No vážně, dnes slaví JOHN RHYS-DAVIES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Už mu je 65 let... Já vím, je to docela hodně, ale vemte si - v kolika filmech už hrál!!!
Moc moc moc mu přeju všechno nejlepší a to, co se vždycky přeje :-)


Novinky ohledně LotRS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3. května 2009 v 11:34 Různé
Ahoj :-)
tento článek je pro všechny, kteří jedou na LotRS a chtějí se tam s námi setkat. Pokud jste ještě dneska nebyli u Clarett na blogu, tak to nemůžete vědět, ale už se snažíme domluvit si tam někde sraz. proto vám dám odkaz na Clarett, která o tom má na svém blogu pěkně dlouhý a obsáhlý článek, tak si ho přečtěte, pokud tam jedete. Takže TADY klikněte a čtěte!!!!!

Píšu to proto, aby náhodou někdo nezapomněl, že se tam chceme se svými SBčky setkat a musíme být připravení, ať se tam nemineme...
Tak se mějte :-)

P.S. ještě je tady adresa, na které najdete plno informací o LotRS

Čarodějnice

1. května 2009 v 14:25 Různé
Tak co, jak jste si užili čarodějnice??? My jsme měli s našimi sousedy krásný táborák s buřtama, ale když už jsme jen tak seděli a povídali si, začalo hodně pršet. Bylo strašná bouřka!!! Já jsem si zalezla do postele, a protože bouřky upřímně miluju, strašně dlouho jsem pozorovala blesky i hromy... Bylo to skvělé!!!

Tenhle článek píšu jen narychlo, protože za chvíli odjíždíme na chalupu do jižních Čech a já nestíhám...
Tak se mějte :-)
Vaše uspěchaná Caddy