Září 2009

Anketa :-)

30. září 2009 v 16:33 | Caddy |  Různé
Rozhodla jsem se, že celý článek zaplním anketou :-) Mám chvíli času a tak vám pokládám otázku: Který obrázek se vám víc líbí?
1.
2.
Tak se mějte hezky :-)

Návštěva Benedikta XVI.

28. září 2009 v 15:48 | Caddy |  Různé
Ahoj,
právě jsem se vrátili ze Staré Boleslavi, kde jsme byli na mši svaté. Jistě víte, co se děje, protože je toho plný internet, rádio i televize. A protože jsem věřící, rozhodli jsme se na jednu ze mší navštívit. Nakonec jsme se rozhodli pro Starou Boleslav, protože od nás není zase tolik daleko...
Když jsme tam přijeli, ohromilo mě to množství lidí. Všichni se usmívali a všechno probíhalo v klidu. Bylo zvláštní vědět, že ty tisíce lidí kolem vás jsou všichni věřící... Byla tam krásná atmosféra a jedna skupina mládeže hrála křesťanské písně. Když přijel Svatý otec, všichni začali jásat a všude bylo cítit takové to očekávání a vzrušení. Ve svém papamobilu projížděl uličkami a zdravil lidi, kteří jásali. Byla to velká chvíle. Z jeho tváře vyzařuje takový klid a mír a radost, jestli mě chápete...
Pak začala mše svatá a to byl taky velký zážitek. Promlouval k nám hlavně italsky (myslím :-)), ale vždycky začal česky, což mnozí idé ocenili; znělo to tak krásně a tak osobně... Pak pozdravil i lidi z jiných států (Rakouska, Slovenska a Německa) také jejich rodnou řečí.
Nakonec se s námi rozloučil...
Potom se lidé začali rozcházet a my jsme potkali strašně moc známých, o kterých jsme ani netušili, že tam budou :-) Na každém kroku prostě někdo řekl: "Hele, támhle je náš známej :-)"

Nevím, jestli tam někdo z vás byl, ale pokud ano, tak mi jistě dáte za pravdu, když řeknu, že jsem ze srdce ráda, že jsem tam byla.
Mějte se krásně :-)
Vaše Caddy

Diplomy za Quettalin

26. září 2009 v 13:37 | Caddy |  Soutěže
Ahoj,
teď mám čas, takže se pustím do diplomů :-) Chci vás všechny moc pochválit, protože to byly nádherné odpovědi. Není to na místa, každý dostane diplom stejné ceny :-) A nezáleží na tom, co tam je napsané, mě šlo jenom o to, aby tam nebyly všude stejný nápisy...
Tak snad se vám budou diplomy líbit........

Nové SB

25. září 2009 v 21:23 Diplomy a SB
Ahoj, mám nové SB. Je jím Klaras a má blog TADY :-) Omlouvám se za pozdní dodání diplomu, ale teď jsem absolutně nestíhala :-) Tak, tady je diplom pro tebe, Klaras... Nevim, jestli se ti bude líbit...
Brzy dodám diplomy za tu první Quettalin :-) Pokud možno zítra...

Jo a ještě další věc... Zase jsem začala chodti do předtanečních :-) Je to sranda :-)

Quettalin

22. září 2009 v 8:00 | Caddy |  Soutěže
Tak jsem se rozhodla, že vám sem dám další malou soutěž, protože se tu už hodně dlouho neobjevovala... A protože my LotRovci už chceme na výraz Bleskovka zapomenout, používám Quettalin... Tahle Quettalin bude zvláštní, není na vědomosti a vyhledávání z Internetu, ale na vaše názory... Takže se nad tím v klidu zamyslete a pište odpovědi :-)

Takže, bude pět otázek:
1) Popište svůj názor na rasu Elfů (chci opravdu váš názor, ne - dlouhé vlasy, chytří...)
2) Popiště Samvěda Křepelku (ne, vzhled, ale spíš vlastnosti....)
3) Jaký máte názor na Gandalfa?
4) Popište mi, jak na vás působí Mordor...
5) Popište rozdíly mezi Faramirem a Boromirem, tak, jak je cítíte vy... (Nemusí to být jen rozdíly, ale i něco, co je spojuje...)
+ co chcete na diplom

Tak, máte na to dost času :-)

P.S. Dneska slaví své 22. narozeniny Tom Felton - Draco Malfoy :-) Už je starej, co říkáte? :-D

Dvojí narozeniny :-)

21. září 2009 v 18:56 Narozeniny slavných
Tak, dneska mám dokonce dvoje narozeniny :-) Jedny menší - producent Jerry Bruckheimer slaví 64 let :-) Produkoval např. Piráty z Karibiku, Pearl Harbor... No, tak všechno nejlepší :-)
A druhé narozeniny - LotRovci, připravte se!!! David Wenham!!! Ano, náš milovaný Faramir slaví své 44. narozeniny :-)
Tak se mějte hezky :-)

Staré události i novinky

19. září 2009 v 13:37 O mně a o blogu
Takže jedna starší událost - znáte organizaci AFS? Ta organizuje výměnné pobyty zahraničních studentů v ČR. No, a k nám přijela na rok jedna Thajská studentka (jmenuje se Chinkanok, ale přezdívku má Ja). Bavíme se s ní jen anglicky, což je pro mě skvělá příležitost :-) No, je už to asi měsíc stará záležitost, ale chtěla jsem vám to říct :-)
Další věc, tentokrát novinka - psala jsem e-mail jedné spisovatelce - Sandře Vebrové... A představte si, že mi odepsala!!!!!!!!!! Je neuvěřitelně milá a hodná a já mám obrovskou radost...
A další novinka - jsem ostříhaná!!! pro některé to není nic moc, protože neví, jak jsem vypadala, ale třeba Ynka, Ringwil, Clarett, Mlejko, Iness... No, ti by to měly vědět :-)
Mějte se krásně
Vaše Caddy

Moje designy

15. září 2009 v 16:56 O mně a o blogu
Tak jsem tak probírala mojí galerii a našla jsem několik mojich starých designů, tak vám je sem jen tak pro zajímavost dávám :-)
Tak, to samozřejmě nejsou všechny, ale aspoň nějaké :-) Je docela zajímavé, jak na začátku je mám obyčejnější (třeba jen jeden obrázek)...

Já jsem vážně hrozná...

15. září 2009 v 16:30 | Caddy |  Soundtracky a jiná hudba
Ach jo... Pořád sem chci něco přidat, ale buď není čas nebo nápady... Tolik bych sem chtěla přidávat krásné články o něčem, co by stálo za to, ale místo toho tady jsou skoro pořád nějaké narozeniny nebo něco podobného.... Proto se vám omlouvám... Teď sem přidám jen jednu písničku od Enyy, do které jsem se skoro zbláznila, protože je moc krásná :-)

A slibuju vám, že se v co nejbližší době pokusím přidat něco pořádného...

P.S. Dala jsem vám takovou anketu, tak prosím odpovídejte...

Ian Holm slaví :-)

12. září 2009 v 13:57 | Caddy |  Narozeniny slavných
Ahoj, tak jsem tu zase s dalšími narozeninami. Tentokrát slaví Ian Holm, náš milý Bilbo, takže jistě pochopíte, proč jsem to nemohla vynechat :-) Je mu už neuvěřitelných 78!!! Takže možná pochopíme, proč nejspíš nebude hrát v Hobitovi :-(
Takže všechno nejlepší našemu starouškovi :-)

Blue Lips

9. září 2009 v 11:18 | Caddy |  Soundtracky a jiná hudba
Tak sem přidávám písničku od Reginy Spektor, kterou teď poslouchám skoro pořád :-) Je moc hezká, Regina má zvláštní hlas a u téhle písničky je hezká i melodie...
Doufám, že to půjde...

Čas

6. září 2009 v 15:59 | Caddy |  Moje tvorba
Tak, kontrolovala jsem rubriku Moje tvorba a zjistila jsem, že v ní je žalostně málo přízpěvků. A tak sem přidávám mé další dílo - zamyšlení nad tématem Čas.

Čas
Čas... Co je to vlastně čas? Čas je něco tak zvláštního, že se nad ním zamýšlí mnoho lidí, ať už vědci a badatelé, anebo staří lidé, kteří vzdychají: "Ach, jak ten čas rychle utíká... Kde jsou ta naše mladá léta? Kam zmizela?" Ale čas je také něco krásného a je to veliký Boží dar, že byl propůjčen nám; lidem... A my bychom za to měli být velice vděční.
Ale jak vlastně čas využíváme? Lidé se stále za něčím honí, chtějí dosáhnout něčeho, co už třeba zítra nebude. A při tom zapomínají na to, že čas je velmi vzácný a měl by se využít co nejlépe. Proč se hádat, když můžeme místo toho pomoci mamince umýt nádobí nebo zamést chodbu? Copak nejsou lepší maminčina upřímná slova chvály a vděčné oči, než oči plné hněvu a ústa plné nadávek?
Čas můžeme vnímat silně, ale nevidíme ho. K čemu bychom ho mohli přirovnat? Třeba k velice rychle jedoucímu vlaku. Tím, že se narodíme, vlastně nasedáme do tohoto vlaku života. A je na nás, jak jízdy využijeme. Jestli budeme dělat jeden dobrý skutek za druhým; jestli pochválíme paní vedle nás nový klobouk, podáme nastupujícímu peněženku, která mu právě spadla... A nebo seřveme spolucestující, že se moc rozvaluje, budeme si stěžovat, že je vlak moc hlučný a plno dalších věcí... Ale pokud celou cestu v tom vlaku prospíme, ozve se hlas průvodce: "Vystupovat, vaše životní cesta je u konce." A my s hrůzou zjistíme, že jsme nestihli to a to. Vlak života nás odveze až na konec, ale zbytek je na nás.
Čas utíká tak rychle... Proč vlastně? Proč si pořád musíme říkat: "No, zase jsem to nestihla." Proč se čas nedá zastavit? Je tolik věcí, které kvůli času už nikdy nebudeme moci říct. Třeba: "Tak, zítra jdu poprvé do školy. Najdu si tam kamarádky?" A nebo: "Ach, dneska mám 13. narozeniny, to je krásné číslo!" Nebo například: "Zítra jedu na Symfonii Pána Prstenů v Praze. Já se tak těším!!!"
Je ještě plno dalších věcí, které už nikdy nebudeme moci říct, protože ztrácejí význam. Jistě, ještě nás čeká mnoho krásných a zajímavých zážitků a taky mnoho smutného a těžkého, ale my nikdy nevíme, kdy bude mít náš vlak poruchu a my budeme muset bez rozloušení vystoupit. A proto bychom měli být se všemi usmíření a měli bychom konat jen to, čeho nikdy nebudeme muset litovat...

No, to je všechno...
Pište mi prosím názory, ať už kladné nebo záporné...
Caddy

Už tolik?

5. září 2009 v 13:26 | Caddy |  Narozeniny slavných
Zase narozeniny... Připadá mi, že v poslední době sem dávám samé narozeniny... Už vás to asi otravuje... Mě osobně to taky začíná lézt na nervy, protože nikdy nevím, co psát. Ale já bych na to prostě nemohla zapomenout, zvlášť když slaví tak známý herec, jako je Skardar Keynes. Pokud ho někteří podle jména neznáte, pak vám prozradím, že to je Edmund z Narnie :-) A je mu už 18!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak se mějte :-)

Nové SB + jedna špatná zpráva :-(

4. září 2009 v 18:23 Diplomy a SB
Tak, mám nové SB. Je jím Lúthien, která má blog o Letopisech Narnie a Pánu prstenů. mám pro ní diplom, takže tady je :-)

Omlouvám se za ne moc dobrou kvalitu (a tím se dotávám k té špatné zprávě), ale jsem nemocná :-( Mám zvýšené teploty (38,3), bolí mě hlava, mám kašel a rýmu. A zrovna teď, kdy je škola ještě trochu snesitelná!!! V pondělí máme na AJ umět krátký hovor a já se na to tak těšila, angličtinu mám ráda :-) A ani nevím, jestli do školy v pondělí půjdu :-(

Tak se mějte lépe než já :-(
Caddy

P.S. Dostala jsem i diplom od Lúthien

NAROZENINY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3. září 2009 v 8:00 O mně a o blogu
Tak, a je to tady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Můj blog slaví svůj první rok!!!!!!!!!
Je to skoro neskutečné, co jsem za ten rok všechno stihla. Myslím, že se můj blog hodně změnil a ustálil i svůj hlavní zájem - Pán prstenů. Dříve jsem sem psala všechno možné, o Pánu prstenů jen pár článků... A to naše "Společenstvo blogů"... Jsem tak tak moc ráda, že s vámi můžu kamarádit!!!! Jsem tak ráda, že jsem vás mohla poznat!!! Když jsem blog zakládala, myslela jsem, že o Pánu prstenů budu psát jen málo, protože fanoušků LotRa moc není. Jak jsem se tehdy mýlila!!!!!!!!!!!!!!! Mám plno skvělých SBček!!!!

Takže vám všem chci strašně moc, že ke mně už rok chodíte, píšete komentáře...
No nic, já vím, že pořád píšu zbytečnosti, ale tohle mě skoro dojalo :´-)

Mějte se krásně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1. září

1. září 2009 v 8:00 Různé
Tak, nastal ten den. První den školy. Jak se cítíte? Převládá ve vás spíš pocit radosti, že jste se shledali se svými kamarády, a že konečně nastala škola? Nebo cítíte mizející prázdniny a před sebou nekonečnou školu? Ach jo... Tenhle den mi nijak nevadí, přeci jenom jsem ráda, že si můžu se svými spolužáky popovídat, ale vidina těch deseti nekonečných měsíců plných testů, zkoušení a učení ve mě budí beznaděj.
Ale určitě zažijeme i plno zábavy a legrace, jen musíme na všem hledat to dobré.

Všem vám moc přeju, abyste si letošní školní rok užili a abyste ho v pohodě zvládli!!!!!!!!!!

Vaše Caddy