Červen 2010

Zvláštní pocit...

30. června 2010 v 11:24 O mně a o blogu
Je konec... Ale mě to pořád nedochází... Opustila jsem budovu školy, všechny učitele a spolužáky, a přesto to ještě necítím... Mám pocit, že se zítra probudím, přichystám si aktovku a vyrazím do školy :-) Loučení bylo krásné a dojemné, myslím, že ten náš proslov ušel a předávání dárků učitelům bylo taky pěkné...
A víte co? Za zásluhy. co jsem udělala pro školu, jsem dostala knížku List od Nimrala! Skvělé, co? :-) Jinak na vysvědčení mám samé jedničky.. A co vy? Jak to u vás dopadlo?

Dneska odpoledne a večer (no, i v noci) budem mít rozlučku se spolužáky... Pomalu se tam začínám těšit, dřív jsem se toho spíš bála, abysme zařídili všechno potřebné a tak...

Omlouvám se za tak zmatený článek, ale ještě nemám utříděné myšlenky a jsem taková divná :-D

Všem vám přeju krásné prázdniny a plno skvělých zážitků, ať se vám nic nestane a v pořádku se zas "uvidíme" na blogu :-)

Caddy

Báseň???

23. června 2010 v 16:15 Moje tvorba
No, už docela dlouho tu nebylo něco z mojí tvorby... A tak jsem se rozhodla, že vám sem dám cosi - vlastně ani nevím, co to je. Báseň? Asi jo, ale nerýmuje se... Nevím, ohodnoťte sami...

A ještě k tématu - prostě mě to najednou napadlo, není to podle skutečnosti...

Zrada
Říkal jsi, že jsem krásná
Říkal jsi, že jsem ta pravá
Dokázal jsi mě přesvědčit, že jsem jedinečná
Říkal jsi mi příjemná slova a já netušila, jak jsou prázdná

Když jsem padala, zachytil jsi mě
Když jsem si nevěřila, byl jsi to ty, kdo mi věřil
Když jsem byla osamělá, ty jsi svou přítomností rozsvítil mé dny
Stál jsi při mne...

Ztrácím se v mlhách
Tonu v nejistotách a zoufalství
Co jsou sny a co realita?

Proč? Proč jsi to udělal?
Jak snadné pro tebe bylo vyměnit mě za někoho lepšího?
Ani netušíš, jak moc ta zrada bolí...

Život je krásný - soundtrack

21. června 2010 v 17:48 Soundtracky a jiná hudba
Dojemný soundtrack od mně neznámého skladatele - Nicola Piovaniho. Určitě si to poslechněte, je to krásné a dojemné stejně jako film :-)

1. Tohle je hlavní melodie filmu:


2. Tady to je z nějaké opery, na které Quido s Dorou byli a která se pak stala jejich oblíbenou. Když byli v koncentračním táboře, tak jí tajně nechal zahrát a... No nic, nechci prozrazovat :-) 

3. To nevim, co je... Ale asi to k tomu patří :-) 

4. Nevím, kdo to hraje a taky kvalita není nejlepší, ale vystihuje to aspoň hlavní melodii :-)


A poslední - trailer k filmu :-) (ten herec je hrozně upovídanej a ze začátku to je komedie... Až potom to začne být smutný :-( A líbí se mi, jak se ten tatínek snaží vymýšlet, aby ten syn nepoznal tu všechnu hrůzu... Místy je to i legrační...)

Nádherný zážitek

20. června 2010 v 20:45 Různé
Před nedávnem odešel z naší farnosti starý kněz, který už nemohl sloužit mše... Na nějaký čas tu nikdo nebyl, potom ´zaskakoval´ jeden mladý Polák, který byl strašně milý a jen neradi se s ním budeme loučit. A dneska byla tzv. seznamovací mše s naším novým budoucím farářem. Je to taky Polák, ale mluví dost dobře a je taky milý...

Mše byla nádherná, sloužili jí tři kněží - náš budoucí kněz, pak ten co zaskakoval a vikář z Prahy. Kostel byl vyzdobený, hodně lidí a přátelská atmosféra :-) Pan vikář měl krásnou a poutavou promluvu, byl vtipný a usmíval se :-) Potom toho nového kněze vítal náš minulý starosta a následovalo předávání kytky. Nedokážu to popsat, ale bylo to nádherné a zanechalo to ve mě takový pocit radosti a štěstí....

Hra světla a stínů (aneb co dokáže obloha) - 2. část

15. června 2010 v 16:46 Fotky
Mám další várku fotek z naší vesnice, které jsem vyfotila :-) Asi si budete myslet, že jsou to ty samé, ale nejsou :-D

slunce
slunce
slunce
slunce
slunce
slunce
A pokud vám to nevadí, dodám sem další... Ale zas až nasbírám nové :-) Hrozně mě to baví fotit :-)

Video - gymnastika

14. června 2010 v 20:11 Různé
Na jednom blogu jsem našla jedno video, určitě se koukněte, je to super!!!!!!!! Dám vám sem jenom odkaz, klikněte SEM...

Caddy :-)

Quo Vadis

10. června 2010 v 19:49 Spisovatelé a knihy
Nedávno jsem dočetla knihu Quo Vadis od spisovatele Henryka Sienkiewicze. Možná by si někdo řekl, že už od názvu a jména spisovatele je to tlustá a nudná historická knížka, ale v tom druhém se mýlíte :-) Jo, je tlustá a odehrává se v minulosti, ale rozhodně není nudná!!!!!!!!!

Děj:
Děj knihy se odehrává ve starém Římě za vlády císaře Nerona. Tehdy se pořádaly velkolepé oslavy a hostiny, kdy se lidé opíjeli atd... (:-D) Mladý římský voják Vinicius jednoho dne potká mladou Lygii a hned se do její krásy zamiluje. On má výbušnou povahu, kdy musí mít všechno, na co si vzpomene, a tak se jí chce zmocnit. Zjistí, že to není otrokyně, takže jí nemůže koupit, ale pokusí se jí unést. Avšak ona má sluhu (ne otroka!!!), který je tak silný, že si poradí i s několika vojáky a Lygii ochrání. Vinicius touží po té dívce stále víc a víc a stále jí hledá. Také zjistí, že ona vyznává jakousi novou víru a nové učení, které mladík nezná. Nebudu to úplně popisovat, první část je o tom, jak jí hledá a tak... Postupně se setkává s dalšími lidmi, kteří vyznávají to neznámé učení a pomalu se ho učí chápat. I když se tomu brání, s vírou se postupně seznamuje. Když chce Lygii opět unést, její sluha Ursus jí brání, a proto vojáka praští takovou silou, že mu zlomí ruku. (a ještě něco se mu stane, ale já už jsem to zaomněla :-D) Křesťané (ano, ta víra je křesťanská) ho ale neodkopnou, naopak, i když byl jejich nepřítel, starají se o něj a uzdravují ho. Vinicius se tam setká s takovou láskou a odpuštěním, že se začíná učit pokoře. Mladík se setká dokonce s apoštolem Petrem a Pavlem z Tarsu, kteří ho novému přesvědčení učí. On je musí obdivovat a naprosto jim věří, i když občas musí bojovat se svou starou povahou. Pozná, že lidé mají i duši a svět nestojí jen na rozkoších. Zamiluje se do Lygie a obdivuje jí, její mírnou povahu a má k ní úctu.
Pak ale dá Nero příkaz k zapálení Říma (jen proto, aby se na to mohl dívat a napsat o tom básně - on miluje poezii). Je to katastrofa, ale hlavní hrdinové se zachrání. Pak však císař svrhne vinu na křesťany, kterých se bojí. Začíná pronásledování a mučení (je to tam opisované, je to hrozně smutný :-() Nakonec se i Lygie zachrání přímo z arény, kde jí má sežrat divá zvěř a oni se odstěhují na Sicílii, kde spokojeně žijí.

A abych to shrnula - je to o lásce a poznání a křesťanské víře a o pronásledování z dob Nerona. Kromě hlavních postav je všechno pravdivé!!!

Můj názor: Je to nádherná a dojemná pravdivá knížka, kterou si s chutí přečtu klidně eště jednou... To mučení křesťanů (jo, je to drsný, ale je tam i taková silná důvěra v Krista a obrovská naděje !!!) a setkání s Petrem a Pavlem je tak krásný!!!!!!!!!!!!

Snad...

9. června 2010 v 18:30
...už se začnu o blog lépe starat... Ano, vím, že jsem ho v poslední době zanedbávala, ale za to může počasí. (Vždycky se to na něco musí svést, že? :-D) Ne, opravdu, bylo tak krásně, že jsem prostě na počítač nechodila a když už, tak večer oběhnout pár blogů. Celé dny jsem trávila v zahradě, četla, trochu psala a učila se.

Právě teď je u nás obrovská bouře, hromy a blesky a prudký vichr. Sebralo nám to pár tašek, ale jinak se nic nestalo. Včera jsem byla na gymplu, kde se psaly testy z AJ na rozřazení do jaké třídy půjdu. Proběhlo to dobře, nebylo to moc těžké a výsledky se dozvíme asi za týden.

Mám spoustu plánů na další články, hodně fotek (kytek a zahrady), nějaká má tvorba a hodnocení filmu nebo knih... Tak snad to brzy zveřejnim a objeví se tu nový článek :-)

Black Hawk Down - soundtrack

2. června 2010 v 19:55 Soundtracky a jiná hudba
Tak, teď tím asi udělám radost Iness :-D Nebo jí naštvu, že se po ní opičim :-D Ale je to neskutečně krásná hudba!!! Stojí za to si to poslechnout!!!


Je to hrozně dojemný... A krásný...
Caddy

P.S. Nevím, co se to se mnou děje, ale za květen mám jen 8 článků :-( Ne, nejsem ten typ, co zveřejní každý den 10 článků, ale stejně... Mohlo by jich být víc... No nic, budu se snažit :-)