Prosinec 2010

Všechno možné + přání

23. prosince 2010 v 18:43 O mně a o blogu
Prostě to sem všechno musím napsat...

Ráno jsem vstala s dobrou náladou. Hned jsem se pustila do úklidu našeho pokoje a mého stolu. Utřít prach, vyluxovat, povléct postele. Jindy úklid nesnáším, ale teď jsem si to užívala. Se sestrou jsme k tomu poslouchaly hudbu (soundtracky z filmů)...
Po obědě jsme se pustili do malování perníčků. Hrozně mě to bavilo, sedli jsme si k tomu skoro celá rodina a byla legrace :-)
 A tohle jsou perníčky, které jsem sama kreslila :-)
1
1
A najednou všechno vypršelo. Začala jsem být nějaká unavená a padla na mě jakási tíseň. Nevím, co se stalo, ale uvědomila jsem si, že se vlastně na zítřek ani moc netěšim. Nebo ne netěšim, to ne, ale spíš si to vůbec neuvědomuju. Kam se schovala ta atmosféra? Proč ještě nepřišla? A proč rostu???
Nechci vás nakazit smutnou náladu. I já se z ní musim nějak vyhrabat, protože jsou přece Vánoce!!! Kdo by na ně měl být smutný?

Pořád jsem teď myslí v knize Inkoustové srdce. Ještě vám o ní později něco napíšu :-) V hlavě mi probíhají ty krásné myšlenky, všechno, o čem se tam psalo... Chtěla bych utéci do knihy nebo do nějakého příběhu...
A chtěla bych psát, ale bojím se, že nemám tu správnou náladu...
A chtěla bych na večerní procházku s Clarett. Probraly bysme všechno a konečně bysme si po dlouhé době zase popovídaly. Moc mi chybíš... :-)

Marně přemýšlím, co sem napsat veselejšího. Omlouvám se vám za to, co jsem sem napsala, ale já se z toho musím vypsat, hrozně mi to vždycky pomůže...

A tady máte vánoční přání: (použila jsem na to svůj vlastní obrázek - část z přáníčka pro Clarett)
1

Old man´s hat (Christmas is coming)

21. prosince 2010 v 19:41 Soundtracky a jiná hudba
Mluvím (nebo píšu) o jedné anglické koledě. Pouštěla nám jí profesorka na angličtině a je hrozně krásná, ale na internetu jsem to nikde nenašla. Text refrénu je podobný (skoro stejný) jedné koledě Christmas is coming, ale melodie i text ostatních slok je úplně jiný.

Text:
Oh, mummmy dear on Christmas Day
Again I must complain
I wonder is it Santa Claus
Who makes mistakes again.
You see there´s little Jenny Brown
She´s got so many things
Thousand sweets and teddy bears
And clothes and golden rings.

Christmas is coming
The goose is getting fat
Hey, put a penny in the old man´s hat.
Light up the fire
The wind is blowing cold
Santa Claus is getting old.

Oh, mummy, Jenny has too much
And still it´s not enough
But little Peter down the road
Has none of all that stuff.
He´s cold and hungry, can´t you see?
Has holen in both his shoes
No toys for him, no clothes and sweets
And no Christmas goods.

Christmas is coming...

Oh, child, I understand you now,
You think this is not right
Some children live all in the dark
While others own the light
But Santa Claus is not to blame
When pouring out his load
But Jenny Brown should simply share
With Peter down the road.

Christmas is coming...

Zkuste si ten text přeložit... :-)
I melodie je taková docela smutná a pomalejší, jen refrén je rychlejší a rytmický.

Kdybyste koledu přesně s tímhle textem našli, napiště mi sem, prosím!!! Byla nádherná a já bych jí chtěla ještě někdy slyšet... :-)

1

Lorane našla jedno video, na kterém ta koleda je. Takže ho sem přidávám.

Konečně trošku času :-)

17. prosince 2010 v 16:01 O mně a o blogu
Tak. Nadpis mluví za vše. Ti učitelé (pardon - profesoři) se snad zbláznili!!! V poslední době nás zavalují testy a domácími úkoly. Na prázdniny nám taky dali horu učení. A po Vánocích si samozřejmě napíšeme testy další. Kdy to mám všechno asi stihnout????? No nic, já si vánoční prázdniny zkazit nenechám... (snad :-D)

A co se vlastně chystám dělat? Den po Štědrém dnu k nám přijede strejda s tetou a budou u nás celý den. Potom pojedeme navštívit našeho starého bývalého pana faráře a budeme pokračovat k dalším přínuzným. Vlastně skoro celý týden budeme jezdit po různých příbuzných. Možná to zní nudně, ale já se opravdu těším, protože plno našich sestřenic nebo bratranců, ke kterým jedeme, mají malá miminka. To bude super :-) No a pak snad budu doma... :-)

Ještě sem dám dvě fotky - na jedné je náš adventní věnec a na druhé vánoční dekorace do našeho pokoje :-)
1
1

Pearl Harbor - soundtrack

14. prosince 2010 v 18:13 Soundtracky a jiná hudba
Dneska přidám soundtrack z filmu Pearl Harbor. Mě se ten film líbil, i když jsou na něj tak rozdílné názory. Podle mě tam byl krásně natočený ten útok na Pearl Harbor, tak skutečný a zoufalý. A mezi tím byly i oddechové romantické scény.

Ale k hudbě - složil jí Hans Zimmer, opravdu nadaný skladatel. Je ze začátku filmu a je pomalá a klidná... Na začátku to video trochu šumí, ale nebojte se, pak se to spraví :-)


Koncert

9. prosince 2010 v 19:36 O mně a o blogu
Včera se konal závěrečný koncert našeho sboru. Na poslední tři hodiny nás paní profesorka uvolnila a zkoušeli jsme ještě nějaké skladby, potom byly dvě hodiny volna, a pak byla poslední zkouška s hudbou (u některých skladeb jsme měli doprovod dvanáctistrunné kytary, basy a piána - na to hráli tři takoví kluci (nebo chlapi?), u některých třeba flétny nebo housle).

Koncert začínal v sedm. Všichni jsme už byli převlečení a připravení (máme sborová trička - červená s bílými notami, a černé kalhoty), a mohlo se začít. Sál byl narvaný a bylo tam i hodně učitelů a ředitel. Byla jsem dost nervózní, hlavně z jedné skladby, kde jsem měla hrát mezihru na flétnu. Nastoupili jsme na pódium, ředitel uvítal publikum, řekl něco o našem sboru, a začli jsme. První část nebyla s vánoční tématikou. Zpívali jsme lidové písně i spirituály, jazzové i vážné. Byly na čtyři hlasy a všechno to znělo neskutečně krásně!!!!!!!!
Zpívali jsme dokonce i ve více jazycích - česky, anglicky, italsky, španělsky, rusky a latinsky.
Píseň, co jsem hrála na flétnu, jsem v pohodě zvládla, a pak jsem si to jen užívala :-)

Lidé strašně moc tleskali a bylo vidět, jak jsou nadšení. Potom jsme přidávali ještě jednu skladbu (jmenuje se Barbara Ann), která je rytmická a vtipná. Rozjeli jsme to hrozně rychle a přišel tam jeden kluk ze sboru s pozounem, začal chodit po jevišti, hrál do rytmu a předváděl jazzové hvězdy. Nikdo z nás ostatních netušil, že to bude dělat takhle, takže to bylo překvapení i pro nás a opravdu jsme si to užili :-)

Nakonec přišli nějací kluci a předávaly se kytky. Představte si, já jsem dostala taky, za to, že jsem tam hrála!!! Měla jsem obrovskou radost. A jak jsem viděla ty nadšené a tleskající lidi, byla jsem skoro dojatá :-)

Vaše Caddy
květina
1
P.S. Dneska byla skvělá fyzika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nasmála jsem se jako už hodně dlouho ne :-D Náš učitel je dobrej, nejenže umí látku vysvětlit, ale ještě to dělá s legrací. Nemůžu vám to tady vyprávět, protože by vám to stejně nepřišlo vtipné, ale bylo to úžasný a úplně mi to zlepšilo náladu :-D
A i učitel z našich otázek několikrát skoro dostal záchvat smíchu :-) A to se nestává často, on totiž svoje vtipy říká s vážnou tváří (což je ještě vtipnější).

Pomluvy

6. prosince 2010 v 18:07 Různé
Nejspíš z toho vznikne nějaká úvaha o pomluvách, ještě nevím :-D

Jednou jsem četla (a možná i přidávala na blog) takové přísloví, nebo co to bylo. Pomluva je jako uhel, když nespálí, tak alespoň zašpiní.
A musím říct, že je to neskutečně pravdivé. Třeba se mí kamarádi baví o někom, koho znám a mám ho ráda. Všimnu si, že to začíná být nebezpečné, že se o něm nebaví tak, jak bych chtěla, a tak se snažím neposlouchat, ale nejde uši jen tak vypnout. A tak si o něm vyslechnu pěknou řadu nejnovějších drbů a pomluv. Vím, že to není pravda a snažím se na to zapomenout, ale uvízne mi to v hlavě a pořád se to tam ozývá. Nevím, jestli jste mě pochopili...
Nesnáším, když někdo pomlouvá někoho, koho mám ráda, nebo mi na něj záleží.

A další věc - ta se úplně netýká nadpisu článku. Víte, co je zvláštní? Tolik věcí se ve škole učíme a já si nepamatuju skoro nic, i když chci a snažím se. A pak někdo řekne něco hnusného, nebo něco, co mě zraní a já si to pamatuju hrozně dlouhou dobu, pokud vůbec někdy zapomenu. Je mi to líto...


Tak koukám, že tenhle článek byl docela vážný :-D Vlastně teď nemám moc vážnou náladu, jen mě to prostě napadlo, protože tohle téma mi leží v hlavě už dlouho...

Vaše Caddy

Nějaké fotky

5. prosince 2010 v 13:50 Fotky
Tak jsem se rozhodla, že vám ukážu nějaké své fotky :-)

1. Ještě kvetly růže, když napadl sníh a začalo mrznout:
růže
2. Tohle je naše dýně:
dýně
3. Tohle je popínavka na naší zdi. Moc se mi líbí, jak se její výhonky kroutí :-)
popínavka
To je prozatím všechno :-)
Caddy

Události :-)

1. prosince 2010 v 17:13 O mně a o blogu
Všimli jste si, že poslední dobou přidávám články na blog trošku častěji? ;-) A při tom vlastně vůbec nestíhám...

Dneska jsem byla omluvena ze školy, protože jsme se sborem (zpěv) vystupovali na dvou koncertech pro domovy důchodců. Celý den sněžilo a byl mráz, takže takové ty přechody do autobusu nebo dovnitř a tak byly dost namáhavé :-D Abych se přiznala, málem jsem zmrzla :-D

Zpívali jsme asi 13 písniček, pásmo koled i písně s nevánoční tématikou. Bylo to krásné, i když jsem se chvíli před koncertem dozvěděla, že tam zpíváme píseň, kterou jsme si nezkoušeli, a protože jsem byla nová, neznala jsem text. Jak blbá jsem si ten text (mimochodem psaný španělsky) opakovala pořád dokola a na koncertě jsem to jakš takš zvládla. :-)

Potom (kolem třetí hodiny) jsem ještě musela na flétnu a teď jsem konečně doma. Čeká mě nácvik Mikulášské scénky na faře a ještě se musím učit na zítřejší testy. Z fyziky píšeme z celé kinematiky (teorie i příklady), potom z matiky (a to ani nevim z čeho) a z dějepisu jen možná, možná bude zkoušet.

Mějte se hezky,
Caddy
mráz