Únor 2011

Přísloví

17. února 2011 v 15:01 Různé
Našla jsem jedno zajímavé malajské přísloví:

  • Strom neodepře svůj stín ani tomu, kdo ho přichází porazit.


Co si o tom myslíte?
strom

Citáty - krása

11. února 2011 v 15:01 Citáty
Moc moc moc se omlouvám, jak vás všechny zanedbávám. Na blogu jsem nebyla už aspoň týden, nejen na vašich, ale ani na svém :-( Je mi to líto. Doufám, že to napravím a budu k vám všem chodit častěji!

Tak vám aspoň napíšu některé citáty o kráse...

  • Krása bez dobrého srdce je jako dům bez dveří, loď bez větru, pramen bez vody. (italské přísloví)
  • Krása je znak relativní. Je v oku toho, kdo ji vnímá.
  • Vnější krása je o to cennější, oč více skrývá vnitřní krásy. (W. Shakespeare)
  • Všechno má svou krásu, ale ne každý ji vidí.
  • Nehledej krásu, ta srdce nemá. Hledej srdce, krása přijde sama.
krása

Jedenadvacet balónů

3. února 2011 v 15:16 Spisovatelé a knihy
Tak - chystám se vám představit další knížku - Jedenadvacet balónů. Je docela jednoduchá, asi spíš pro menší děti, ale já jsem jí četla aspoň pětkrát!!! A nikdy mě nepřestane bavit...

Je to o starém profesorovi Shermanovi, který se vydá v obrovském balónu přeletět oceán. Ztroskotá (dá se to říct o balónů? Nebo jen o lodi?) na zdánlivě neobydleném ostrově Krakatoa, kde ho zachrání místní pečlivě ukrývaní obyvatelé. Žije tam přesně dvacet rodin, každá vlastní jeden dům ve stylu určité země a každá vlastní jednu restauraci (taky ve stylu určité země). Profesor se pomalu seznamuje s jejich zvyky a úžasnými vynálezy. Jednoho dne se však začnou dít podivné věci a země se chvěje.
Obyvatelé mají co dělat, aby se zachránili (pomocí jednoho z vynálezů) z Krakatoy, protože následuje obrovský výbuch sopky...

To byl hodně stručný děj. Vím, že vás to asi nenalákalo, já prostě neumím vyprávět, ale já vám taky toho nechci moc prozradit.
Kniha je úžasně originální a dokonale jsou tam popisované ty jejich vynálezy. Když to čtu, tak bych chtěla žít na ostrově Krakatoa! :-)
21 balónů
Určitě si to ve volné chvíli přečtěte. Je to milá a nenáročná knížka, která vás možná udiví a určitě se u ní zasmějete :-)