Duben 2011

Jarní fotky :-)

21. dubna 2011 v 14:15 Fotky
Konečně jsem se dokopala k tomu přendat si fotky z foťáku do počítače a trochu je utřídit :-)

Tak vám sem nějaké dávám - všechno to jsou fotky z mých jarních procházek :-)


Hrad (líčení)

18. dubna 2011 v 18:21 Moje tvorba
Další kousek z mojí tvorby - tentokrát je to líčení staré zříceniny. Je to kýčovité a nevkusné, já vím... A taky jsem tam použila několik výrazů z mých jiných povídek. Ale bavilo mě to popisovat :-)

Osamělá zřícenina se majestátně tyčila do výšky na temné skále a její věže jako by se dotýkaly samotné oblohy. Těžká černá mračna zakrývala všechny hvězdy, které té noci vyšly. Staré zdi a sloupy byly porostlé divokou trávou a mechem, ale stále připomínaly zašlé časy zářivé slávy a krásy vznešeného hradu, který byl tak proslulý. Avšak léta plynula a čas běžel a ničil lidské úsilí, a z původní stavby se stala rozpadlá zřícenina - nikým nenavštěvovaná. Kolem skály se rozrostl hustý porost keřů a trní a odřízl tak cestu k ní.
Náhle se skrz oblaka prodral kulatý měsíc. Svým stříbrným svitem poodhalil závoj tmy a tajemné světlo zalilo celý strašidelný zjev. Kolem vysokých a štíhlých věží kroužili ptáci a jejich zoufalý křik se jasně a naléhavě nesl jinak tichou nocí.
Skulinami a prasklinami ve zdech se proháněl ostrý a mrazivý vítr. Jeho mocné poryvy teskně kvílely a skučely v pokroucených větvích stromů a děsivě to připomínalo bezmocný pláč bezbranného dítěte.
Vtom mraky zakryůy tvář úplňku a celá krajina byla pohlcena do náruče temnoty. Stará zřícenina se propadla do vyčkávajícího a nekonečného ticha...

Narozeniny

7. dubna 2011 v 19:08 O mně a o blogu
Je to tak, dneska mám narozeniny... Je mi už 16... Je zvláštní pomyslet na to, že 15 mi už nikdy nebude. Že už nikdy neprožiju základní školu a bezstarostné dětství...
Ale každý věk má své výhody a my bychom si jich měli všímat a ne se trápit tím, jak rychle utíká čas.

Včera se u nás na gymplu konala školní akademie, na které jsem taky účinkovala - s naším sborem. Všechna čísla byla úžasná!!! Střídaly se scénky a divadla, písničky, recitace, hudební skladby, taneční vystoupení a vůbec všechno. Celkově to trvalo skoro tři hodiny, ale vůbec to nebylo nudné, báječně jsem si to užila!!! Oproti základce to mělo mnohem vyšší úroveň a bylo to dokonalý!!! :-)
Naše vystoupení se sborem se taky docela povedlo :-) Zpívali jsme píseň California dreamin´, Hava nagila, Byla vojna, byla, Barbara Ann a Let the Sunshine In (z muzikálu Hair - Vlasy). Možná některé znáte :-)

Mějte se krásně,
zdraví vás teď už šestnáctiletá
Caddy :-)