Červen 2011

Vysvědčení

30. června 2011 v 11:18 O mně a o blogu
Ahoj všichni :-)

Najednou nějak nevím, co mám psát... Ještě jsem se nestačila začít radovat, že jsou prázdniny, takže jsem taková přešlá...
Mám tolik věcí, co ještě musím stihnout zařídit a připravit na tábor, a chtěla jsem mít aspoň na začátku prázdnin volný týden doma bez povinností, bez starostí a s myšlenkou, že si můžu dělat, co chci. Jenže teď jsem přijela ze školy a už to začíná. Musím posekat zahradu, protože právě přivezli sekačku z opravny, vytřídit oblečení a uklidit pokoj (ve kterém je nepředstavitelný nepořádek :-D), oškrábat brambory (protože jsem přemluvila mámu, aby udělala k obědu hranolky :-)), najít si spoje do jižních Čech, protože v neděli mám koncert a hned po něm jedu vlakem na chalupu.. Zkrátka je toho hodně. A jak mám mít veselou náladu, když se to na mě všechno valí?
Ale nebojte, já si zvyknu na ten nový pocit volna (a práce) a bude to v pohodě :-)

Z vysvědčení mám opravdu radost. Mám dvě dvojky - a takhle dobrý jsem to vůbec nečekala!!! :-) Jen je mi líto, že jsem se musela rozloučit na dva měsíce se svojí třídou (na kterou jsem si za těch deset měsíců zvykla a mám je všechny opravdu ráda) a s jedním učitelem, který odchází na Matfyz. Byl to ten nejlepší učitel, jakého jsme mohli mít, a je hrozné, že na fyziku dostanem někoho jiného.

Ale opravdu vám nechci kazit náladu :-D Pište mi, co jste dostali na vysvědčení vy a kam se chystáte na prázdniny :-) Užijte si je a dávejte na sebe pozor!

Ještě jednou - mějte se krásně,
Caddy :-)

Kachní strategie

26. června 2011 v 22:30 Příběhy pro potěchu duše
Mám pro vás další příběh od Bruna Ferrera :-)

Tři mladíci pilně studovali u slavných učitelů. Když studium úspěšně dokončili, slíbili si, že se rozjedou do světa, ale za rok se znovu sejdou a přinesou s sebou to, co najdou nejcennějšího.
První z nich hned věděl, co má hledat - největší a nejvzácnější drahokam. Jezdil světem křížem krážem, překonal moře, pouště i vysoké hory, projel všechna města, dokus nenašel ten nejkrásnější drahý kámen, který kdy spatřil světlo světa. Pak se radostně vrátil na místo, kde se měl setkat s přáteli.
Druhý mladík se vrátil nedlouho poté. Za ruku vedl překrásnou a milou dívku a prohlásil: "Na světě není nic drahocennějšího než dva lidé, kteří se milují."
A pak všichni společně očekávali třetího přítele.
Uplynulo však mnoho let, než se vrátil. Vydal se totiž hledat Boha. Vyptával se slovutných duchovních učitelů, ale Boha nenašel. Vydal všechno, co měl, ale ani pak Boha nenašel.
Jednoho dne si unavený lehl na trávu u jezera. Jeho pozornost upoutala kachna, která v rákosí namáhavě sháněla dohromady kachňátka, jež se jí tam poztrácela. Mláďat bylo hodně a každé zvědavě plulo někam jinam. Kachně se podařilo všechny je shromáždit teprve tehdy, když zapadalo slunce.
V tu chvíli se mladík usmál a vydal se na zpáteční cestu.

Když se všichni tři přátelé setkali, první ukázal drahokam a druhý dívku, s níž se mezitím oženil. Třetí neměl nic. Zeptali se ho: "Co cenného jsi našel ty? Musí to být obrovský poklad, když ti jeho hledání zabralo tolik let. Vidíme ti to na očích.."
"Já jsem hledal Boha," odpověděl třetí mladík. "A našel jsi ho?" divili se ti dva.
"Zjistil jsem, že on hledal mě."


A pár vět, co k tomu dodává Bruno Ferrero:
Nemusíš dělat kdovíco. Stačí, když dovolíš Bohu, aby tě našel. On tě hledá.


Itálie

20. června 2011 v 20:29 O mně a o blogu
Tak jsem tady :-)
A musím říct, že ten návrat mezi všechny starosti a povinnosti nebyl moc příjemný :-D

Celý týden jsem si úžasně užila. Počasí bylo krásné :-)
Cestou tam jsme se k večeru stavili v Salzburgu (kde se natáčel film Sound of music), což je překrásné město!!! Byly jsme v zahradách zámku Mirabelle, viděli jsme dům Mozarta, vystoupali jsme na kopec, kde se nad městem tyčí pevnost. A to vše v sešeřívajícím se městě, ve světle luceren :-) Bylo to opravdu kouzelné :-)
Pak jsme pokračovali dál a většinu času jsem prospala :-D Probudila jsem se až ráno, byli jsme v Ravenně. Tam jsme si taky udělali malý výlet - jsou tam památky z 5. století!!! A úžasné mozaiky. Taky tam byl hrob Dante Alighieriho :-)
Potom nás čekala zase cesta... Od rána do večera, protože poloostrov Gargano, kam jsme měli namířeno, je až hodně na jihu. Večer jsme se ubytovali v residenci Gallo. Není to žádné velké letovisko, je tam pár apartmánů - takové bílé domky s terasou. Je tam taky bazén, a ten jsme využívali opravdu hodně :-) Jinak je ten areál plný zeleně - olivové stromy, rozkvetlé oleandry...
Chodili jsme k moři, koupali se v bazéně, dělali výlety do okolních městeček. Jedno městečko (Peschici) bylo postavené v kopci (hodně prudkém). Malé bílé domky postavené těsně u sebe, uzounké křivolaké uličky a tajemná zákoutí. A protože bylo v kopci, mělo takový "stupňovitý" systém - prostě patra, a když jsem ho viděla z dálky, vzpomněla jsem si na Minas Tirith :-)
Asi po třech dnech se do vedlejšího apartmánu přistěhovala česká rodina. Měli jsme trochu strach, jací naši sousedi budou. Nejdřív jsme se jen tak zdravili, přáli si dobré ráno a dobrou noc a tak :-D Ale potom jsme se pozvali k nám na návštěvu a poznali jsme se blíž. Jsou to báječní a hrozně milí lidé!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je to rodina se čtyřmi dětmi a máme strašně moc společného. Pak jsme chodili s nimi do bazénu, navštěvovali se a jednou jsme jeli s nimi na výlet do Foresta Umbra, což je Italský národní park - prastarý les. Stromy jsou porostlé břečťanem a různými liánami, pařezy mechem... Bylo tam krásně :-)
Celá dovolená se opravdu povedla a na naše sousedy budu vzpomínat ještě hodně dlouho :-)
A ještě pár dalších fotek :-)

Odjíždím...

8. června 2011 v 17:06 O mně a o blogu
Ahoj,
už jsem se zmiňovala, že jedu na rodinnou dovolenou do Itálie. Herbář a seminárka ze španělštiny jsou odevzdané, kompozite z češtiny a matiky napsané, známky uzavřené a mě zbývá už jen dobalit věci :-)
Ani nevíte (vlastně asi víte z vlastní zkušenosti :-D), jak velká úleva to je, mít školu uzavřenou a na týden a půl ji úplně pustit z hlavy :-)

Tímto se s vámi loučím, vracíme se 20. června... Žádný článek nastavovat nebudu, protože ho teď nestihnu napsat, ale vy to vydržíte, že jo? :-)
Mějte se hezky,
Vaše Caddy

Konec roku

1. června 2011 v 15:41 O mně a o blogu
Ahoj,
tak se vám zase ozývám :-)

Už brzy bude konec roku - na uzavření známek máme sotva dva týdny. A protože my jedeme s rodinou za týden na dovolenou do Itálie, já si známky musím uzavřít už teď. Docela nestíhám - psát všechny testy a kompozice, seminárky a slohovky... Ach jo...

Jak už se zmiňovala na svém blogu Iness - v neděli byl u nás Indiánský dětský den. Přichystali jsme různá stanoviště s indiánskou tématikou. Protože jsme to plánovali poprvé, nikdo nevěděl, kolik asi dětí přijde, jestli je to vůbec bude bavit a spoustu dalších problémů. Nakonec přišlo aspoň třicet dětí, což nás mile překvapilo. Počasí bylo pěkné, děti běhaly po stanovištích... Rodiče si povídali, pomáhali dětem nebo jen tak seděli u ohně...
Lidem se to líbilo a ptali se, jestli to bude i příští rok :-) Takže nakonec se to povedlo :-)

Mějte se hezky,
Caddy
P.S. Tohle je fotka, kterou jsem vyfotila na naší zahradě, jen nevím, jak se ta kytka jmenuje :-)